SIKÇA SORULAN SORULAR

-İstediğim zaman üyeliğimi iptal edebilir miyim?

Evet edebilirsiniz. Dijital Satranç Okulun'da herhangi bir taahhüt ve zorunluluk yoktur. Herhangi bir fayda sağlayamadığınızı düşündüğünüz, memnun kalmadığınız an üyeliğinizi herhangi bir gerekçe göstermeden iptal edebilirsiniz.

-Aylık üye oldum 25 tl vererek, tüm kurslara sınırsız erişimim var mı, ek ücret ödemem gerekiyor mu?

Dijital Satranç Okuluna aylık üye olduysanız mevcut tüm kurslara ve her ay eklenen yeni kurslara sınırsız erişim imkanınız vardır. Ayrı ayrı kursları satın almanız gerekmez. Bu sebeple en çok tercih edilen üyelik aylık üyeliktir. Ek olarak bu üyeliği alarak okul içi turnuvalara katılabilir, sohbet grubuna girebilir, satranç pozisyonları paylaşım kanalına da yine ücretsiz katılım sağlayabilirsiniz.

-Dijital Satranç Okulunda nasıl bir eğitim yöntemi izleniyor, garanti veriyor musunuz?

Platformdaki tüm dersler yoğun bir emek sonunda hazırlanmış, kursiyeri sürekli düşünmeye iten, ona analiz kabiliyeti kazandırmaya çalışan derslerden oluşmaktadır. Çok sağlam bir temel atıldıktan sonra, bu temele gerekli tüm eklentiler sırasıyla yapılmakta, açılışlar ve oyunsonu çalışmalarıyla hemen hemen tüm konumlarda kursiyerin bir fikrinin olması amaçlanmaktadır. Büyükustaların maç analizlerinin olduğu derslerde detaylı bir şekilde ustaların konumlara nasıl yaklaştıkları ve düşünce yapıları incelenmiştir. Şu an için %100 memnuniyet oranıyla kursiyerlerimizle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

-Dijital Satranç Okuluna yeni dersler eklenecek mi?

Evet her gün olmak üzere her ay 30 yeni ders eklenir.

-Aylık üyelikle kaydoldum, nereden derslere başlamayalım?

Platformda 4 adet renk kodu bulunur. Yeşil renkli dersler yeni başlayan hiçbir şey bilmeyenler içindir. Mavi renkli kurslar biraz bilgisi olanlar içindir. Kırmızı renkli kurslar içerisinde çok fazla bilgi ve yorum bulunan ileri seviye derslerdir. Gri renkli dersleri ise her seviyeden sporcular izleyebilir. Seviyenize uygun dersleri bitirerek devam etmeniz önerilir.

-Bazen telefondan bazen bilgisayardan izlemek istiyorum her yerden izleme imkanı var mı?

Dijital Satranç Okulu her platforma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Telefon, tablet, bilgisayar, televizyon nereden isterseniz dersleri sorunsuz takip edebilir, satrancınızı hızlıca ilerletebilirsiniz.

-Aylık 25 TL Üyeliğine kayıt oldum, sohbet ve turnuva gruplarının katılım linklerine nasıl ulaşabilirim?

Kayıt olduğunuz an, hoşgeldiniz sayfası sizi karşılayacaktır. Bu sayfada gruplara katılım linkleri tüm detaylı yönlendirmeleriyle mevcuttur. Eğer sayfayı kaybederseniz, linklere ulaşmak için [email protected] adresine mail atmanız gerekmektedir. (Lütfen maili atarken üyelik aldığınız ad ve soyadınızı da belirtiniz). Mailinize gün içerisinde katılım linklerini içeren bir mesajla dönüş sağlanacaktır.

-Dijital Satranç Okulu özel gruplarının işlevi nedir?

Dijital Satranç Okulunun 3 farklı grubu vardır. 1. si Satranç Soruları ve duyuru grubu. Bu grupta yalnızca. yönetici mesaj gönderebilir. Düzenli olarak satranç soruları atılır ve sizin bu soruları düşünmeniz istenir. Ek olarak nasıl satranç çalışılabileceğiyle alakalı ipuçları, okul içi özel turnuva ve diğer önemli duyurular buradan yapılır.

Diğer bir grup sohbet grubudur. Kursiyerler bu grupta birirlerine maç teklifleri atar, gün içerisinde önemli gördükleri şeyleri paylaşır duyuru kanalında paylaşılan satranç sorularının çözümlerini tartışırlar.

3. grubumuz Lichess Dijital Satranç Okulu grubudur. Lichess hesabınızla buraya kaydolursunuz ve yalnızca buradaki kişiler yapılan turnuvalara katılım sağlayabilir.

-Ödeme yaparken sorun yaşıyorum ne önerirsiniz?

Şu an ödeme sistemleri için New York'tan bir firma ile çalışıyoruz. Platformda Kredi kartı ile sorunsuz ödeme sağlanabiliyor. Sanal kartlar güvenlik açısından ödeme yönetimi olarak kabul edilmiyor. Herhangi bir ödeme problemi yaşarsanız lütfen mail atın. [email protected]

-Bu soruların dışında başka bir sorum var size nasıl ulaşabilirim?

Burada cevabı olmadığını düşündüğünüz soruları istediğiniz zaman [email protected] adresine mail atarak sorabilirsiniz. Aynı gün geri dönüş alırsınız. Mailde numara bırakırsanız, whatsappden ses kaydı ile de sorumun çözümü tarafınıza iletilir.